معرفی صندوق سرمایه‌گذاری ارزش آفرین گلرنگ

news-date

تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد, ۱۳۹۸ - آخرین بروز رسانی : ۱۵ مرداد, ۱۳۹۸

صندوق سرمایه‌گذاری ارزش آفرین گلرنگ در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۲۶ با مشارکت گروه صنعتی  گلرنگ و با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تأسیس و آغاز به فعالیت نموده است.

در این گزارش به معرفی صندوق سرمایه‌گذاری ارزش آفرین گلرنگ پرداخته شده است. مطابق بند ۲۰ و ۲۱ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار (مصوب آذرماه ۱۳۸۴مجلس شورای اسلامی) صندوق‌های سرمایه‌گذاری از جمله نهادهای مالی هستند که فعالیت اصلی آن‌ها سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار می‌باشد. مجوز تأسیس و فعالیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری توسط سازمان بورس و اوراق بهادار صادر می‌شود و فعالیت آن‌ها تحت نظارت سازمان انجام می‌گیرد.

صندوق‌های‌‌ سرمايه‌گذاري در ایران از مصادیق تعريف صورت‌گرفته بند۲۱ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار مصوب مجلس شوراي اسلامي در آذرماه ۱۳۸۴ و بند هـ ماده یک قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به‌منظور تسهیل اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی مصوب آذرماه ۱۳۸۸ است و با الهام از متعارف‌ترين شكل از صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري  در ساير كشورها طراحي شده اند. در این گزارش به معرفی صندوق سرمایه‎‌گذاری ارزش آفرین گلرنگ پرداخته می‌شود.

صندوق سرمایه‌گذاری ارزش آفرین گلرنگ به‌عنوان یکی از صندوق‌های اشاره شده در تاریخ ۱۳۹۴/۱۱/۲۶ با مشارکت گروه صنعتی گلرنگ و با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تأسیس و آغاز به فعالیت نمود.

شرکت مشاور سرمایه‌گذاری آرمان آتی بعنوان ركن اجرايي صندوق  مذکور و متخصص در بازار سرمايه لازم است مطابق اساسنامه، گزارشات پيش‌بيني شده و اطلاعات قابل ارائه را تهيه و در اختيار متولي، حسابرس و سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان ارکان نظارتی قرار دهد. همچنين با استفاده از تارنماي مربوط به صندوق سرمايه‌گذاري، اطلاعات ذكر شده در بخش اطلاع‌رساني اساسنامه را جهت آگاهي عموم افشاء نمايد که این شفاف سازی یکی از مزیت‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌باشد. از دیگر مزیت‌های صندوق می‌توان به عدم نرخ شکست و کارمزد نام برد. این نوع صندوقها مجازند بیش از نیمی از دارایی‌های خود را در اوراق مشارکت، سپرده بانکی، گواهی سپرده بانکی و سایر اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری می‌نمایند. باقیمانده دارایی‌های صندوق نیز با تصمیم مدیر صندوق (تا سقف ۲۵%) در بورس سرمایه‌گذاری می‌شود. این نوع صندوق مناسب برای افرادی است که ریسک پذیری پایینی دارند. چرا که بیشتر سرمایه آن در دارایی‌های با درآمد ثابت سرمایه‌گذاری شده است. این صندوق‌ها در دوره های از قبل معین شده(۳ ماه یکبار پایان هر فصل) به سرمایه‌گذاران خود سود پرداخت می‌کنند. قابلیت نقد شوندگی آن‌ها نیز بالاست. یعنی شما به راحتی می‌توانید واحدهای صندوق خود را به پول نقد تبدیل کنید. در نهایت اینکه این صندوق‌ها معمولا بازدهی بیشتری نسبت به بانک دارند.پس برای افراد کم ریسک که پول خود را در بانک نگهداری می‌کنند یک گزینه جذاب به شمار می روند. حداقل تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری ۱ واحد می‌باشد. قابلیت صدور و ابطال در این صندوق با NAV  همان روز و تسویه در روز بعد کاری می‌باشد.

صندوق در یک نگاه
تاریخ آغاز فعالیت : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹
مدیر صندوق : مشاور سرمایه‌گذاری آرمان آتی
متولی صندوق : شرکت مشاور سرمایه‌گذاری ابن‌سینا مدبر
مدیر ثبت : مشاور سرمایه‌گذاری آرمان آتی
مدیران سرمایه گذاری : اردشير ظهرابي علي آبادي، ميثمه گلستاني چترودي، محمدرضا مايلي
حسابرس : موسسه حسابرسی بهراد مشار
سایت اختصاصی در رسام: http://golrangfund.rasamfunds.com
سایت صندوق: http://www.golrangfund.com/
آدرس تلگرام صندوق: golrang_fund@

گزارش عملکرد صندوق

رتبه صندوق در بین صندوق‌های هم‌گروه بر اساس بازده :

صندوق ارزش آفرین گلرنگ

روند قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری صندوق در سال ۹۷ در نمودار زیر ارائه شده است:

نمودار بعدی روند ورود و خروج وجه نقد ماهانه طی سال ۹۷ صندوق را نشان می‌دهد:

روند خالص ارزش دارایی صندوق در نمودار بعدی ارائه شده است:

ترکیب دارایی‌های صندوق در پایان سال ۹۷ در نمودار زیر نشان داده شده است:

ثبت نظر شما
comments

دیدگاهتان را بنویسید

نظرات کاربران